- Новини
- Про бібліотеку
- Офіційна інформація
- MEDI@TEKA
- гурток "Медіакультура"
- Читацький Марафон Зоряника
- ЮВІЛЕЙНИЙ РІК
- Календарик
- Творчість читачів
- Бібліокухня
- Книги онлайн
- Заходи
- Про книги, розум...
- Святковий помічник
- Поради Зоряника
- Перлини рідного краю
- Посміхніться:)))
- ПІДРУЧНИКИ
- Давай поспілкуємося
- Лідери читання
- Поради батькам
- Що ми читаємо
- ТВОРИ ЗА ШКІЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ
- Бібліомузхіти
четвер, 25 грудня 2014 р.
неділя, 21 грудня 2014 р.
19 грудня - День Святого Миколая Чудотворця
На 19 грудня припадає Свято Святого Миколая. Вважається, що діткам, які гарно поводили себе протягом року, він підкладає під подушку подарунки та солодощі, а хто не дуже добре – різочку.
СВЯТИЙ МИКОЛАЙ
Нічка зорі розсипає,
Тихо-тихо сніг лягає,
Він до кожного віконця
Диво-дивне наближає.
І Андрійко, і Марійка
Кожен з них чудес чекає,
Бо готуються зустріти
Час Святого Миколая.
Знають діти: Миколай
Добрих, чемних поважає,
Гарним дітям у панчішку
Він дарунок укладає.
Хто не слухав - тому різку
Під подушкою ладнає.
Н. Яременко
понеділок, 17 листопада 2014 р.
Шановні читачі!
Бібліотека гімназії запрошує вас до читального залу, відвідати книжкову виставку
"Трагічні сторінки в історії України".
На виставці представлені матеріали:
- документальний серіал"Хлібна гільйотина", в якому розкрито причини, перебіг і масштаби голодомору.
- фотоматеріали у виставковому альбомі "Геноцид українського народу".
- збірки віршів Г.Бідняка "Голодомор".
- Р.Конквест "Жнива скорботи" - збірка матеріалів щодо геноциду та винищення українського народу.
Найрозумніший !
6 листопада серед учнів 4-х класів пройшли інтелектуальні змагання "Найрозумніший".
Учні активно приймали участь у грі. Найрозумнішими в 4-х класах стали учні: в 4-А класі - Савон Марк, в 4-Б -Чернігівський Олександр. Хлопці показали свої знання в рамках учбової програми початкової школи та позакласного читання.
Вітаємо переможців!
неділя, 16 листопада 2014 р.
середа, 5 листопада 2014 р.
24 жовтня - День ООН
24 жовтня - Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй
Для відвернення нової світової катастрофи, для збереження і зміцнення миру шляхом розвитку міжнародного співробітництва 51 країна світу зголосилася утворити своєрідний Всесвітній парламент - Організацію Об'єднаних Націй (ООН). Це стало подією епохального значення, що знаменувала початок нової ери в прогресивному розвитку міжнародного права.Ініціаторами її заснування виступили великі держави антигітлерівської коаліції: США, Велика Британія та СРСР, які були переконані, що "забезпечення міцного та справедливого миру може бути досягнуто лише новою організацією міжнародних відносин, заснованою на об'єднанні демократичних країн у надійний союз". Декларацію Об'єднаних Націй (саме так на пропозицію тодішнього Президента США Ф. Рузвельта названо країни, які оголосили війну фашистським державам) І січня 1942 року підписали 26 країн; і вона стала першим документом ООН. Передбачалось, що членами загальної світової організації з підтримання миру та безпеки можуть бути великі та малі країни, об'єднані на принципах суверенної рівності всіх миролюбних держав.
21 серпня - 7 вересня 1944 року в Думбартон-Оксі (США) відбулася Конференція експертів, на якій представниками СРСР, США і Великої Британії розробили, в основному, проект Статуту майбутньої організації у вигляді "попередніх пропозицій".
24 жовтня 1945 року після ратифікації більшістю країн-засновниць Статут ООН набув чинності; і за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (1947) цю дату щорічно відзначають як День Організації Об'єднаних Націй.
Організаційна структура ООН має свою специфіку, і, в свою чергу, поділяється на головні та допоміжні органи (спеціалізовані, регіональні та ін.). Статутом передбачено шість головних органів: Генеральна Асамблея ООН, Рада Безпеки ООН, Економічна і Соціальна Ради ООН, Рада по опіці, Міжнародний Суд ООН, Секретаріат ООН. За час існування Організації Об'єднаних Націй утворено 16 спеціалізованих установ (МОП, ЮНЕСКО, МАГАТЕ, ФАО, ВООЗ, МБРР, МВФ та ін.), близько 300 інших авторитетних організацій та установ.
Генеральна Асамблея - єдиний орган, в якому представлені всі держави-члени. Кожна з них займає рівноправне становище незалежно від її величі, могутності й значення. Вона може обговорювати будь-які питання, за винятком тих, що знаходяться на розгляді Ради Безпеки. Генеральна Асамблея є вищим органом ООН у забезпеченні міжнародного співробітництва держав в економічній, соціальній, культурній і гуманітарній галузях. Вона має ряд повноважень, пов'язаних із внутрішнім життям ООН, обирає непостійних членів Ради Безпеки, членів Економічної та Соціальної Ради, призначає Генерального Секретаря, обирає разом із Радою Безпеки членів Міжнародного суду, затверджує бюджет ООН, контролює фінансову діяльність Організації тощо.
Сесія Генеральної Асамблеї проводиться щорічно. Крім того, на вимогу Ради Безпеки чи більшості членів Організації можуть бути скликані спеціальні або надзвичайні сесії.
Генеральна Асамблея ООН має допоміжні органи: Комісію міжнародного права, Комісію по розробленню, Комітет з використання космічного простору в мирних цілях.
Для здійснення стратегічною керівництва збройними силами Статутом ООН передбачено створення спеціального допоміжного органу Військово-штабного комітету, котрий, в разі потреби, складається із начальників штабів постійних членів Ради Безпеки (утворений 1946 р.).
Штаб-квартира ООН розташована у Нью-Йорку. В Женеві знаходиться Європейське відділення Секретаріату ООН.
Україна - одна з країн-засновників ООН - брала участь у розробці Статуту цієї організації, формуванні її структури, органів та установ. Чимало пропозицій делегації (тоді ще УРСР) знайшли відображення у багатьох документах, які надовго стали основою для діяльності цієї організації. Однак, самостійною її роль упродовж усіх років назвати не можна. Історія співробітництва України в ООН виразно поділяється на два періоди: до і після проголошення незалежності. Організація Об'єднаних Націй для українських дипломатів, як зазначає у своїх мемуарах колишній міністр закордонних справ України А.Зленко "Дипломатія і політика", передусім була незамінною школою, чого не мали інші республіки Союзу, крім Білорусі. Цей багаж допоміг Україні після здобуття незалежності працювати у міжнародній політиці на повний голос. Про авторитет нашої держави в ООН свідчить те, що Україна тричі (у 1948-1949 рр., 1984-1985 рр. та 2000- 2001 рр.) обиралася непостійним членом Ради Безпеки, чотири рази ставала членом Економічної та Соціальної Ради.
Нині діяльність України в Організації Об'єднаних Націй спрямована насамперед на реалізацію цілей, окреслених 191 країною-членом ООН на Самміті тисячоліття (вересень 2000 р., зокрема викорінення у світі злиднів та голоду, боротьбу з ВІЛ/СНІДом, забезпечення сталого розвитку довкілля тощо. Активна і ьиважена позиція у багатьох питаннях діяльності ООН принесла Україні заслужене визнання з-поміж держав-членів цієї організації. Про що свідчить обрання України Головою 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, а також головування в Раді Безпеки ООН у березні 2001 року. За цей час Україна стала надійним партнером ООН у здійсненні миротворчих операцій. Починаючи з липня 1992 року, Україна виступає контрибутом миротворчих контингентів і миротворчого персоналу до місій і сил ООН, ОБСЄ та спільних багатонаціональних миротворчих підрозділів. Вона є першою за цими показниками серед європейських держав.
У 2003 р. та на початку 2004 р. отримано запрошення до участі українських миротворців у складі місій ООН у Грузії, Ліберії, Кот-д'Івуарі, Бурунді, місії ЄС у Македонії та ін.
Сьогодні понад 3300 військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ представляють Україну в 14 міжнародних миротворчих операціях, зокрема місіях ООН у Грузії, Ефіопії та Еритреї, Сьєра-Леоне, Демократичній Республіці Конго, Косово, Ліберії, Лівані, Тимор-Лешті, місії ОБСЄ в Грузії, місіях ЄС в Боснії і Герцеговині та Македонії, спільних миротворчих силах у Придністровському регіоні Республіки Молдова, Міжнародних силах з підтримання миру в Косово (КФОР) та коаліційних об'єднаннях оперативних сил в Іраку.
Нинішньому поколінню залишається більше: вірити і все робити для того, щоб народи земної кулі, об'єднані в Організації Об'єднаних Націй, не опинилися на межі самознищення в озброєному термоядерними бомбами і ракетами світі.
У контексті сучасного міжнародного становища незалежної України вдосконалення механізму ООН щодо відвернення конфліктів та їх врегулювання набуває першорядного значення як важливий міжнародний чинник гаранта нашої національної безпеки.
понеділок, 13 жовтня 2014 р.
вівторок, 7 жовтня 2014 р.
8 жовтня - День юриста
понеділок, 6 жовтня 2014 р.
Лікуємо книги в День лікаря.
За планом місяця шкільних бібліотек, сьогодні 6 жовтня - День лікаря.
В нашій бібліотеці є свої книжкові лікарі, які сьогодні вирішили чергувати кожну перерву з метою надання допомоги пошкодженим книгам. Зараз знаходиться на чергуванні член ради бібліотеки, головний лікар книжкової допомоги Біда Анна, учениця 5-Б класу. Кожен учень, який відвідає сьогодні бібліотеку відремонтує книгу.
неділя, 5 жовтня 2014 р.
четвер, 2 жовтня 2014 р.
середа, 1 жовтня 2014 р.
Жовтень - Міжнародний місяць шкільних бібліотек
· Знайомство першокласників
з фондом бібліотеки.
· Інформаційна виставка шкільної преси.
· Серія бібліотечних хвилинок: «Найвідоміші бібліотекарі
світу» - 4-6 кл.
· Читальня – територія для допитливих. Знайомство з
Оксфордською енциклопедією школяра.
· Виставка енциклопедій.
· Фото – виставка «Я люблю читати».
6-12 жовтня – Тиждень професійних
свят.
· 6 жовтня – День лікаря. Лікуємо книги. Робота швидкої
книжкової допомоги.
· 8 жовтня – День юриста. Подорож із юридичною
енциклопедією «Ми і наші права».
· 9 жовтня – Всесвітній день пошти. Бібліотечна гра «Напиши
листа улюбленому казковому чи літературному герою».
· 12 жовтня – День – художника.
10 жовтня оголошуємо конкурс на
кращий малюнок «Я прочитав і мені сподобалось…»
13-19 жовтня - Тиждень популяризації дитячого читання «Час читати»
13 жовтня - Презентація серії енциклопедій «Перо» для учнів 4-х класів.
· 14 жовтня – День українського козацтва.
Книжкова виставка «Вільні люди - козаки»
· 15 жовтня – Анкетування учнів 5-х класів.
Виставка до 200 - річчя від дня народження М.Ю. Лермонтова "Герой нашого часу"
Виставка до 200 - річчя від дня народження М.Ю. Лермонтова "Герой нашого часу"
· 16 -17 жовтня – Літературні зустрічі з книгами – ювілярами для старшокласників.
20-26 жовтня – Тиждень підручника.
· Виставка підручників «Ми навчали ваших батьків»
- 24 жовтня - Огляд матеріалів до дня ООН.
· Рейд – перевірка стану підручників по гімназії.
27- 31 жовтня – Тиждень сімейного
читання.
вівторок, 30 вересня 2014 р.
Посвята в читачі
Сьогодні, у Всеукраїнський День бібліотек, в нашій гімназії зібралося багато гостей.
Бібліотекарі району відвідали виховний захід"Свято бібліотеки" під час проведення засідання РЦМК. Першокласники отримали посвідчення читачів Чекаємо нових читачів та подіваємося на активне відвідування гімназійної бібліотеки.
Вітаємо всіх бібліотекарів із Всеукраїнським днем бібліотек! Успіхів Вам у роботі, міцного здоров*я та творчої наснаги!
понеділок, 22 вересня 2014 р.
Цей день був заснований у зв'язку зі святкуванням 60-ї річниці існування підпільно-партизанського руху в Україні, ювілей якого відзначали 22 вересня 2001 року. Президентським указом від 30 жовтня 2001 року День партизанської слави України був призначений офіційним державним святом.
середа, 14 травня 2014 р.
15 травня-Міжнаро́дний день сім'ї́
Міжнаро́дний день сім'ї́ — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 15 травня.
На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
У давнину в Україні символом сім’ї вважалося божество Род – родоначальник людства ще в дохристиянські часи. Звідси і походять наймиліші серцю кожного слова – рід, родина, що нині означають: покоління людей зі спільними інтересами та діяльністю, у взаєминах яких панує пошана одне до одного.
Родина для кожного – це найдорожчі люди, які найбільше люблять і розуміють, навчають народній мудрості. У батьківській хаті прищеплюється любов до рідного мови, культури, бо саме сім’я є життєдайним джерелом споконвічно українських цінностей та традицій.
Сім'я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.
Нехай так буде завжди: за щедрим родинним столом, покритим вишиваною скатертиною, збирається разом уся рідня!
вівторок, 29 квітня 2014 р.
З Травневими святами, читачі !
З Наступаючим Днем Перемоги!
Шановні гімназисти!
До кінця навчального року залишилось
зовсім мало часу (20 днів).
Звертаємося до вас із проханням
не відкладати на останній день відвідування бібліотеки.
Розрахуйтеся вчасно - отримайте обхідний лист
і чекайте на останній дзвоник та випускний!
Чекаємо учнів 9-11 класів щоденно з 8.00 до 14.00
на абонементі бібліотеки.
До зустрічі!!!
четвер, 17 квітня 2014 р.
20 квітня - Великдень!
Великдень, Великдень,
Веснянеє свято –
Радіють і діти,
І неня, і тато.
Антін Лотоцький
***
Великдень. Білий тиждень
Тиждень перед Великоднем називається білим або чистим. Кожен день цього тижня має своє призначення.
Понеділок
Понеділок білить хату
любить, певно, працювати:
і кути побілить й стелю,
щоб Великдень був веселий!
Вівторок
Шурхіт. Шум. Рипить в оселі:
чисто-начисто підлогу -
шури-шури! – тре завзято
наш вівторок довгоногий.
Середа
Пишна пані середа
і пере, й прасує.
До Великодня, ще б пак,
хату облаштує!
Четвер
Чистий четвер – чистий
вдосвіта піднявся
ще до сходу сонця
начисто скупався.
П’ятниця
П’ятниця пече паски –
господиня вміла:
склянки зо три молока
до цеберка влила,
трохи борошна, яєць,
додала й ванілі,
щоби пригощати всіх
вранці, у неділю.
Субота
У суботи, ой, роботи -
пише писанки субота,
ясні крашанки фарбує,
вимальовує-малює.
Неділя
Великдень – дзвонять дзвони звідусіль!
Христос Воскрес! То ж славимо усі!
Христос Воскрес !Воістину Воскрес!
Сміється сонечко в усій його красі!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Оксана Лущевська
***
Вірші для дітей про Великдень- http://www.angelyatko.com.ua/library.php?page=3&id=130
Веснянеє свято –
Радіють і діти,
І неня, і тато.
Антін Лотоцький
***
Великдень. Білий тиждень
Тиждень перед Великоднем називається білим або чистим. Кожен день цього тижня має своє призначення.
Понеділок
Понеділок білить хату
любить, певно, працювати:
і кути побілить й стелю,
щоб Великдень був веселий!
Вівторок
Шурхіт. Шум. Рипить в оселі:
чисто-начисто підлогу -
шури-шури! – тре завзято
наш вівторок довгоногий.
Середа
Пишна пані середа
і пере, й прасує.
До Великодня, ще б пак,
хату облаштує!
Четвер
Чистий четвер – чистий
вдосвіта піднявся
ще до сходу сонця
начисто скупався.
П’ятниця
П’ятниця пече паски –
господиня вміла:
склянки зо три молока
до цеберка влила,
трохи борошна, яєць,
додала й ванілі,
щоби пригощати всіх
вранці, у неділю.
Субота
У суботи, ой, роботи -
пише писанки субота,
ясні крашанки фарбує,
вимальовує-малює.
Неділя
Великдень – дзвонять дзвони звідусіль!
Христос Воскрес! То ж славимо усі!
Христос Воскрес !Воістину Воскрес!
Сміється сонечко в усій його красі!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Оксана Лущевська
***
Вірші для дітей про Великдень- http://www.angelyatko.com.ua/library.php?page=3&id=130
19 квітня - День довкілля
16 квітня у гімназії пройшов "суботник" до Дня довкілля. Вся територія біля гімназії старанно прибрана учнями та коллективом.
Святкування Дня навколишнього середовища, який з'явився завдяки підписанню спеціального президентського указу, проводиться з 1999 року.
В принципі, поява цього свята пов'язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.
«Дорога цивілізації вимощена консервними банками»
— Альберто Моравіа
Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою тематичних заходів, пов'язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях, місцях відпочинку і дозвілля.
Зазвичай всі ці заходи широко висвітлюються у пресі, оскільки головна мета свята — підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
«Так. Ми не поспішаємо справедливо ставитися до інших видів на Землі, але сміємо скаржитися, що вища сила відбирає наші життя»
— Ірвін Уелш
19 квітня в 2014 році відзначається Український день довкілля. Дата свята щороку призначається на третю суботу квітня.
18 квітня - День пам'яток історії та культури
Щорічно 18 квітня, в один день з Міжнародним днем пам’яток та історичних місць, в Україні відзначається День пам’яток історії та культури. Це свято запроваджено президентом України Леонідом Кучмою в 1999 році.
День пам’яток історії та культури — це професійне святоукраїнських архітекторів, реставраторів, науковців, працівників державних органів охорони пам’яток культури та історії, а також усіх поціновувачів архітектурних шедеврів.
Станом на 2012 рік п’ять об’єктів на Україні внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До них відносяться Софійський собор та Києво-Печерська лавра (Київ), ансамбль історичного центру Львова, пункти геодезичної дуги Струве в Хмельницькій та Одеській областях, незаймані букові ліси Карпат у Закарпатській області та резиденція митрополитів Буковини в Чернівцях.
Першим об’єктом, внесеним до списку, став Софійський собор. Його зарахували до всесвітньої спадщини в 1990 році, на чотирнадцятій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Останньою в список занесли резиденцію буковинських митрополитів, це сталося в 2010 році. Ще п’ятнадцять об’єктів на території країни є кандидатами на включення до списку Всесвітньої спадщини і перебувають в попередньому списку.
пʼятниця, 7 березня 2014 р.
Шануємо Шевченка
9 березня 2014 року український народ відзначатиме 200 років від Дня народження Т.Г. Шевченка. Ім’я, святе для кожного українця.
Ця людина залишила нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам'ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.
Т.Шевченко був не тільки філософом, фольклористом, поетом, політиком, істориком, письменником, етнографом, а також був великим художником.
У бібліотеці гімназії діє книжкова виставка до визначної події. Книжкову виставку присвячену 200-річчю Т.Г. Шевченка відвідали учні 5-11 класів. На сьогоднішній день у бібліотеці залишився один єдиний (із 28 )"Кобзар" для читальні. Діти активно вчили весь тиждень вірші Великого Тараса.
З ініциативи вчителів української мови організована виставка плакатів
до 200- річчя Шевченка. В нашій гімназії шанують і люблять творчість
Великого Кобзаря.
Підписатися на:
Дописи (Atom)