- Новини
- Про бібліотеку
- Офіційна інформація
- MEDI@TEKA
- гурток "Медіакультура"
- Читацький Марафон Зоряника
- ЮВІЛЕЙНИЙ РІК
- Календарик
- Творчість читачів
- Бібліокухня
- Книги онлайн
- Заходи
- Про книги, розум...
- Святковий помічник
- Поради Зоряника
- Перлини рідного краю
- Посміхніться:)))
- ПІДРУЧНИКИ
- Давай поспілкуємося
- Лідери читання
- Поради батькам
- Що ми читаємо
- ТВОРИ ЗА ШКІЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ
- Бібліомузхіти
середа, 19 жовтня 2016 р.
середа, 12 жовтня 2016 р.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку:
" 14 жовтня - незвичне свято:
державне, релігійне, ідеологічне..."
В розділах виставки ви можете ознайомитися з указом презедента України про святкування Дня захистника Вітчизни, сценаріями проведення свята, Козацькі розваги, матеріал про гетьманів України, Запорізьку Січ та козаків.
.
14 жовтня – Свято Покрови, традиційний день Українського козацтва і день офіційного створення Української повстанської армії.
Чому Свято Покрови повинно бути Днем захисника України? Покрова – традиційне свято українського війська з найдавніших часів.
Ще в “Літописі Руському” було сказано, що Великий князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Землю Руську під покров Божої Матері (11 століття). Велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, були присвячені пошануванню Богородиці.
Особливо шанували Покрову українські козаки. На Запорозькій Січі впродовж кількох століть діяла Церква Покрови Пресвятої Богородиці. Саме на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.
В одній з найвідоміших козацьких пісень співається: “Нам поможе Святий Юр ще й Пречиста Мати турка звоювати”.
У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано 14 жовтня – Свято Покрови.
УПА була єдиної військової силою в Другій світовій війні, яка боролася за Українську державу і спиралася виключно на народну підтримку. Тактично, у військовому плані, УПА зазнала поразки, однак стратегічно повстанці перемогли: в 1991 році Україна стала суверенної державою, тоді як їхній головний противник – Радянський Союз – розпався.
Від часу хрещення Русі християнське благочестя стало невід’ємною складовою української військової традиції. Готовність воїна ризикувати своїм життям задля захисту Батьківщини надихали слова Євангелія: “Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх”.
Сьогодні українські традиційні Церкви відновлюють інститут капеланства – духовної опіки над підрозділами Збройних Сил України.
Сучасна Українська армія від часу її створення в 1991 році на заміну радянським військовим символам і традиціям почала активно запроваджувати козацькі. Саме з того часу на бойових прапорах українських частин замість червоної зірки з’явилися козацькі хрести і національний герб тризуб, а іменами козацьких полковників стали величати військові навчальні заклади і частини.
У преамбулі Конституції вказано на те, що українська держава спирається “на багатовікову історію українського державотворення” та у ній “здійснене українською нацією право на самовизначення”. А в державному гімні України є слова “І покажем, що ми браття козацького роду”.
Здається безсумнівним, що сучасна незалежна Україна – держава і народ – більше є історичними та політичними наступниками козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції, ніж Радянського Союзу. Саме тому День захисника України має відзначатися на Свято Покрови, а не на День Радянської армії.
Президент України запровадив День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем із внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю.
Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.
понеділок, 10 жовтня 2016 р.
Посвята в читачі 2016/ Василівська Гімназія "СУЗІР'Я"
Шановні гості нашого блогу! Запрошуємо вас переглянути відеоролик нашого свята:
Посвята в читачі 2016/ Василівська Гімназія "СУЗІР'Я"
Посвята в читачі 2016/ Василівська Гімназія "СУЗІР'Я"
четвер, 6 жовтня 2016 р.
Всесвітній день посмішки
Всесвітній день посмішки
7 жовтня, перша п'ятниця жовтня починаючи з 1999 року.
Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій.
На
сторінках міжнародного календаря є такий день - Всесвітній день
посмішки(World Smile Day), в який нас закликають вкрай позитивно
впливати на наш з вами настрій. Всі ми, різні люди. Щоб домогтися
гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе.
Для когось мир у всьому світі, для когось нове авто. Комусь досить
просто прогулятися на свіжому повітрі, а для когось стабільно сірі будні
вже викликають відчуття норми і зовсім нічого не хочеться міняти. Ну
вже ні! Все це якось складно.
Давайте просто посміхнемося.
Підійдемо до дзеркала і посміхнемося самим собі. Зробимо це кілька
разів. І ще. І ще, тільки без сарказму. Не будемо себе критикувати!
Просто посміхнемося. Посміхнемося без задньої думки.Ну от. Складний механізм нашого з вами настрою тільки що був зрушений в позитивну сторону. Може бути не на довго. Повторимо процедуру, зауважимо, що нам це нічого не коштує. Руки, ноги, наші гаманці залишаються в спокої. Настрій поступово світлішає - це абсолютно безкоштовно. Щасливим бути набагато простіше і дешевше, ніж нещасним.
Всесвітній день посмішки або World Smile Day відзначається з 1999-го року. Це відбувається, як правило, в першу п'ятницю жовтневого місяця. Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Згідно з легендою, своєю творчістю він нічим особливо не виділявся серед його колег. Критики вважали його і зовсім пересічним, і посереднім художником.
Одного разу, десь у 1963-му році, до нього надійшло замовлення від однієї страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America на виготовлення якого-небудь яскравого і незабутнього символу для їх візитною картки. Як відомо, все геніальне доволі просто і Харві запропонував їм усміхнену жовту пику, відому зараз як звичайний «смайлик». Замовники схвалили цю ідею. Робота була оцінена в півсотні доларів і всі залишилися задоволені.
Після того, як фірма ввела цей нехитрий символ в побут вони відразу помітили, що їх клієнтам це страшенно сподобалося і успіх від цього нововведення перевершив найсміливіші очікування. Потім цей символ, крім значків, став з’являтися на бейсболках і футболках, листівках і конвертах, і навіть на сірникових коробках. Шановне поштове відомство Сполучених Штатів Америки відзначило цю чудову ідею випуском марки з цим добродушним символом.
В одному з інтерв’ю Харві Белл підкреслив, що для історії художнього мистецтва не було жодної подібної роботи, зробленої так просто і ставшей так зрозумілою всім, що так швидко і широко поширившись, приносила б людям стільки задоволення, радості і щастя.
Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, товаришами по службі, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!
Посвята в читачі "Казковий світ Діснея"
Сьогодні, 6 жовтня, відбулася Посвята в читачі першокласників нашої гімназії.
На святі присутні були учні перших та других класів, батьки.
Попелюшка (Білоконь Ангеліна) та Русалка (Бойченко Вікторія) відкрили свято.
Учні перших класів декламували вірші про книги.
Приємним сюрпризом став виступ студії естетичної гімнастики "Шоколад" з танком Міні Маусів. Учасникам танцю від 4-х до 8-ми років.
Разом з Гномом (Запарою Анастасією) збирали яблука для визволення Білосніжки від Людожера, весело танцювали зі Скруджем Мак Даком (Голець Єлизаветою), збирали гуртом намисто з перлин для Русалки.
Вже стало традицією, що наших першачків посвячує в читачі талісман гімназійної бібліотеки Зоряник (Поваляєва Оксана) .
Казкові герої провели цікаву подорож в країну казок Діснея та запросили першокласників до бібліотеки , у чарівний світ книг. Прозвучала фінальна пісня про чудовий книжковий світ.
Кожен першокласник отримав посвідчення читача та першу бібліотечну книжечку.
Дякуємо активу бібліотеки за допомогу в підготовці та проведенні свята.
Підписатися на:
Дописи (Atom)