пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Літнє читання для всіх!

          Усі школярі в кінці травня отримують від вчительок список читання на літо. Майже усі відразу про нього забувають. Аж поки не прийдеться писати читацький щоденник у вересні. Ми пропонуємо такі книжки для літнього читання, про які не хочеться забувати.
6-8 років (1-2 класи)

Романа Рубан “Славні професії борсука“, Artbooks
Чорно-білі барсуки на рожево-бірюзовому фоні виглядають дуже симпатично, та ще й навчать малюка розпізнавати професії. Книжечка зручного формату, якраз вміщається до рученят малюка. Сторінки міцні та грубі, можна не боятись, що розпадеться. Книжка потрапила в перелік найгарніших видань Книжкового Арсеналу.

Емілія Дзюбак “Рік у лісі”, Видавництво Старого Лева
Це книжечка із 12 малюнків про кожний із місяців року. Виконала цю філігранну роботу польська ілюстраторка Емілія Дзюбак. На кожній із картинок стільки всього цікавого, що важко відвести погляд. Книжка розвиває увагу, спостережливість, стимулює логічне мислення та вміння оповідати. Із неї малюк дізнається про звички тварин, їхні характеристики, та як їх поведінка залежить від погоди.

Брейдін Фернворт “Дзеркалинка”, Основи
Одного вечора Ванесса зазирає до дзеркала і не бачить свого відображення! Ніхто їй не може із цим зарадити. Але щоночі вона уявляє своє відображення, Дзеркалинку, її пригоди. Врешті вона приймає його зникнення. “Дзеркалинка” це тандем американського художника Брейдіна Фернворта та української художниці, що живе в Нідерландах Юлії Соботюк.

Інгрід та Дітер Шуберти “Iсторiя хороброго Мишеняти”, Віват
У цій чудовій книжці — надзвичайно цікава історія про хоробре мишеня та його чарівну мотузку. «А хіба мотузки можуть бути чарівними?» — спитаєш ти. Авжеж! Хоч там як, а наш герой запевняє в цьому свою подружку. Чим закінчиться історія про двох закоханих мишенят? І як мотузка вплине на їхнє життя? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся!


Іван Андрусяк “Стефа і Чакалка”, Фонтан казок
Перша повість із серії про Стефу, прототипом якої стала донька письменника Івана Андрусяка, вийшла ще у 1997-му році. З тих пір отримала багато шанувальників та продовження. А в Чернігівському театр ляльок за історіями про Стефу поставили п’єсу. У новому виданні три повісті: «Стеаф і її Чакалка», «Кабан дикий – хвіст великий» і нова «Чакалка і Чупакабра». А також гарні ілюстрації Ольги Кузнєцової. Пригоди страшної Чакалки і веселої Стефи не залишать байдужими читачів.

Ульф Старк “Чи вмієм ти свистати, Йоганно?”, Видавництво Старого Лева
Книжка легендарного шведського письменника (та гостя цьогорічного Книжкового Арсеналу) Ульфа Старка із декількома творами “Моя сестра – ангел” та “Чи вмієм ти свистати, Йоганно?”. Ця книжка про хлопчика Ульфа та його незвичайно сестру. А також про те, як хлопчик Берра не мав дідуся, а потім його знайшов, а разом із ним наземінного друга. Не дивлячесь на те, що Ульф Старк починав як дорослий письменник, здобув популярність саме, як автор дитячих творів. Старк має усі можливі письменникі премії, і його вважають спадкоємцем Астрід Ліндгрен.

Бернар Шамбаз “Футбольний матч тривалістю в літо”, Видавництво Старого Лева
Дуже літня повість французького романіста та майстра спорту Бернара Шамбаза розповідає історію про хлопчика Фосто. Він разом із татом та мячем вирушає у навколосвітню подорож. Одинадцять етапів від Баньоле до Бамако. Тисячі зустрічей і відкриттів, починаючи від багдадського цирульника і закінчуючи смаком копченої риби на Північному полюсі. І повсюди футбол. Це перше всесвітнє турне, яке Фосто ніколи не забуде.

Джеремі Стронг “Кумедна коронація”, Видавництво Старого Лева
До книжки увійшли дві повісті відомого письменника Джеремі Стронга у перекладі Віктора Морозова (саме він автор українського варіанту Гаррі Поттера). “Кумедна коронація” це історія про те, як сімейка Ніколаса та їхні сусіди вирішили всією вулицею відсвяткувати народження королівської двійні. В ній, до речі, досить несподівано з’являється Ракета на чотирьох лапах, героїня іншої повісті Стронга. У повісті «Різдво з близнятами» читачі знову зустрінуться з родиною Ніколаса в момент, коли тато хлопця втрачає роботу. Як на лихо, це стається ледь не напередодні Різдва. А як же різдвяні подарунки, без яких аж ніяк не обійтися малим Сирочкові та Помідорці? На допомогу родині несподівано приходить Девід Дампер, який пропонує двійнятам рекламувати одяг для дітей.

9-12 років (3-5 класи)
Люсі та Стівен Хокінги “Джордж і таємний ключ до Всесвіту”, Видавництво Старого Лева
Легендарний фізик і непересічна особистість Стівен Хокінг разом з донькою Люсі написали книжку. Цього разу Хокінг промовляє до дітей, розповідає про Всесвіт. Перед головним героєм книжки – Джорджем – постає ціла купа питань: що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться визволити свого приятеля з чорної діри? Хокінг вплів наукові факти в таких цікавий сюжет, що й годі відірватися, прикрасив усе це космічними мандрами та шкільними перипетіями. А під скретч-покриттям палітурки видавці заховали загадку для дослідників будь-якого віку.

Марк Лівін “Бабине літо”, Віват
Дорослий, і водночас молодий ще письменник Марк Лівін написав книжку про дітей, але не зовсім дитячу. У “Бабиному літі” чарівний світ дитинства існує поряд із цілком реально із життєвими труднощами та сімейними проблемами. Батьки 10-літнього Ждана вирішили розлучити, якраз, коли хлопчик був на канікулах в дідуся і бабусі. Через цю сумну подію дитина починає розуміти усі складнощі дорослого життя, і стає іншим. Але водночас поряд із сумом існують машинки-паровози-футбол-збиті коліна та найкращий друг на літо – усе, що робить наші спогади про дитинство такими добрими і сумними.

Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь” (ілюстрований), А-ба-ба-га-ла-ма-га
Нове видання Гаррі Поттера із ілюстраціями Джима Кей – це справжє кольорове свято для шанувальників пригод магічного світу Поттеріани. Кей – кавалер медалі Кейт Ґрінвей. А також це ще й гарний шанс ще раз перечитати улюблену історію, та повернутись у затишний магічний світ.

Рибалко (Товстенко) Марина “Марічка і Червоний Король. Місто непокірних”, Видавництво Старого Лева
«Марічка і Червоний король». – друга книжка із трилогії Марини Рибалко. Цього разу Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора.


13-16 років (6-8 класи)

Марина та Сергій Дяченки “Дика енергія Лана”, Теза
Фантастичний роман Дяченків “Дика енергія Лана” присвячений творчості співачки Руслани. У книжці люди працюють пікселями. Енергію життя отримують по дротах. Істоти з величезним ротом чатують на самогубців. На вершинах покинутих хмарочосів в’ють гнізда бунтарі, глибоко в закинутому метро живуть люди-кроти, і щодня вагончик канатної дороги вирушає на Завод — легендарне місце.

Нил Гейман “Кораліна”, КМ-Букс
Відома у всьому світі історія про дивну дівчинку Кораліну відомого фантаста Ніла Геймана отримала неймовірну кількість літературних премій. За її мотивами вже відзняли мультиплікаційний фільм. Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей.

Малгожата Гутовская-Адамчик “220 маршрутів”, Урбіно
Із братами Міхалом та Міколаєм Вербицькими читач уже знайомився в книжці “110 вулиць”, де героєм був старший брат, Міхал. Цього разу нас чекає ближче знайомство з Міколаєм, або Малим. Міколаєві 13 років. Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що там у нього зовсім немає друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави. Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців, причому там, де він найменше цього сподівався. Можливо, це заслуга таємничої сіроокої Меланії та її подарунка ― чотирилистої конюшини?

Оксана Лущевська “Вітер з-під сонця”, Фонтан казок
У героях цієї книжки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі – й хоч відтоді вже минув рік, але їх усе дужче манить одне до одного. Одначе за цей рік дуже багато всього сталося: Рися нервує через те, що цілі канікули мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато, і він дуже болісно переживає цю тяжку втрату. Повість Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини. Також повість отримала спеціальну відзнаку журі Корнейчуковської премії «за тонке психологічне змалювання підліткового характеру».




четвер, 21 травня 2020 р.

День ВИШИВАНКИ -2020


День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу.


Цьогоріч День вишиванки в Україні припадає на 21 травня. У зв’язку з обмежувальними заходами на період поширення коронавірусної інфекції, цього року масових заходів проводитися не буде. Проте свято матиме певне тематичне спрямування, обіцяє бути насиченим низкою цікавих онлайн акцій.




Вітаємо всіх читачів із Днем ВИШИВАНКИ!


четвер, 14 травня 2020 р.

Віртуальні екскурсії музеями світу.

20 музеїв зі всього світу

Топ-10 найкращих віртуальних екскурсій у світі 

 Ви можете провести своїх дітей кращими музеями світу, не виходячи з дому. Карантин змусив всіх нас не тільки працювати з дому, а і знаходити собі в чотирьох стінах різні способи розваги та дозвілля. На щастя, в епоху інтернету можна відвідувати найбільші музеї світу, не виходячи на вулицю. Тому УНІАН підібрав для вас десятку кращих віртуальних музеїв світу.

 Музей Ван Гога - Амстердам, Нідерланди  Подивитися екскурсію можна за посиланням .



Музей Орсе / фото planetofhotels.com 


Музей Орсе / фото planetofhotels.com

Музей Орсе, Париж, Франція 

Музей Орсе знаходиться в будівлі колишнього вокзалу Орсе і являє собою одне з найбільших у світі зібрань європейського живопису і скульптури кінця дев'ятнадцятого - початку двадцятого століть. Основу колекції становлять роботи імпресіоністів і постімпресіоністів. Експозиції музею багаті на твори декоративного мистецтва в стилі ар-нуво, фотографіями, предметами архітектури, кінематографа і ювелірними виробами. 

Подивитися екскурсію можна за посиланням.

Музей Соломона Гуггенхейма - Нью-Йорк, США 

Музей мистецтва, створений меценатом і колекціонером Соломоном Гуггенхеймом це одне з найстаріших і найбільш відвідуваних зібрань сучасного мистецтва у світі. Спіральну будівля музею спроектував знаменитий архітектор Френк Ллойд Райт. Він входить в список двадцяти найбільш відомих споруд минулого століття. На поверхах музею ви знайдете різні твори мистецтва, шедеври епохи імпресіоністів, кінця ХХ століття і сучасності. 
Подивитися екскурсію можна за посиланням. 

 Пергамський музей Пергамський музей - Берлін, Німеччина 

Пергамський музей
 Найбільш відвідуваний музей у Німеччині й один з найвідоміших музеїв, розташованих на музейному острові в центрі Берліна, чий унікальний архітектурний та культурний ансамбль включений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Музей розділений на колекцію старовини, музей Близького Сходу і музей ісламського мистецтва. Цікаво, що антична колекція Пергамського музею — одна з найбільш значних і вражаючих колекцій грецького і римського мистецтва у світі. Наприклад, у числі експонатів експозиції знаходиться перлина римської архітектури - ринкові ворота з Мілета, датуються приблизно 100 р. н. е. Віртуальна екскурсія дозволить розглянути 1 591 експонат музею і відвідати 8 онлайн-виставок. Подивитися екскурсію можна за посиланням. 

Музей природної історії у Вашингтоні 

Музей природної історії у Вашингтоні
 У музеї зберігаються понад 126 мільйонів зразків рослин, тварин, корисних копалин, мінералів, порід, метеоритів, а також археологічних і культурних артефактів. Там є зал з динозаврами, алмазами Хоупа і знаменитим дорогоцінним каменем Нового Світу. 
Подивитися екскурсію можна за посиланням: mnh.si.edu 

 Білий дім - Вашингтон, США 
Білий дім / фото УНІАН
Найпопулярніше місце за відвідуваністю у Вашингтоні і одне з найбільш відомих в США. Будинок, де живуть і працюють американські президенти. Протягом понад 200 років Білий дім - це єдина приватна резиденція глави держави, яка відкрита для публіки безкоштовно. Google дає шанс віртуально погуляти безліччю кімнат Білого дому, а також подивитися баскетбольний майданчик, тенісний корт, галявину для гольфу, басейн, і деякі інші частини будинку. Подивитися екскурсію можна за посиланням: whitehousemuseum.org 

 Лувр - Париж, Франція 

Лувр / Atout France
Минулого року Лувр відвідали понад десять мільйонів осіб, що міцно утримує його в статус найбільш відвідуваного художнього музею світу. Колекції Лувру покривають величезні географічні і часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності до 1848 року. Експозиції Лувру включають в себе кращі твори мистецтва до середини дев'ятнадцятого століття, а також експонати стародавніх цивілізацій. Офіційний сайт Лувру пропонує дві віртуальні екскурсії, вони дозволяють познайомитися з експонатами Стародавнього Єгипту і досліджувати історію будівлі з 12-го століття до наших днів. Подивитися екскурсію можна за посиланням: louvre.fr REUTERS

 Музей мадам Тюссо 

REUTERS
Воскові фігури музею мадам Тюссо в Лондоні – це не тільки історичні та відомі особистості. На даний момент музей відображає все, що відбувається у світі. З воску створені образи багатьох відомих акторів, музикантів, учених, політиків, співаків, громадських діячів і т. д. Подивитися екскурсію можна за посиланням: sphericalimages.com/tussauds 

субота, 9 травня 2020 р.

План роботи медіатеки/бібліотеки гімназії на травень місяць

36.
Медіатека 04.05.
2020
1.Підготовка до інвентаризації фонду підручників 1-4 класів
8.00- 12.00
2. Публікація на блозі до Міжнародного дня пожежника, до 9 травня - «Книги , опалені війною».
12.00-14.00
3. Віртуальна виставка «Подвиг, увіковічений в книжках» до 75 річчя Перемоги.
14.00-16.00

37.

бібліотека

05.05.2020

1.Замовлення підручників для учнів 3 класу з ОПП

8.00-12.00
2. Закінчення актів на списання художньої літератури.
12.00-14.00
3. Підготовка до інвентаризації фонду підручників 5-9класів
14.00-16.00
38.
Медіатека 06.05.
2020
1.Самоосвітня робота в мережі Інтернет. Підготовка матеріалів для презентації 10 Травня – День Матері в Україні..
8.00-12.00
2.Підготовка матеріалів для публікації на блозі до Дня сім’ї  15.05
12.00-14.00
3. Продовження роботи над аналізом роботи шкільної бібліотеки за рік.
14.00-16.00
39.
бібліотека

07.05.2020
1.Підготовка до інвентаризації фонду підручників 9-11 класів.
8.00-12.00
2.Продовження роботи над проектом ««Хто багато читає, той багато знає».
12.00-14.00
3.Підготовка матеріалів для публікації на блозі до Дня Європи в Україні.
14.00-16.00
40.
Медіатека 08.05.
2020
1 Віртуальна подорож для здобувачів освіти «Подорож сучасними бібліотеками світу».
8.00-12.00
2. Підготовка матеріалів для публікації на блозі до Дня сім’ї  15.05
12.00-14.00
3. Підготовка до написання аналізу роботи шкільної бібліотеки за рік.
14.00-16.00
41.
бібліотека
12.05.2020
1. Перегляд вебінару на сайті «Всеосвіта» «Як допомогти підлітку обрати професію» 
8.00-10.00
2. Продовження роботи над бібліотечним  проектом «Я люблю читати».
10.00-14.00
3.  Публікація  матеріалів на блозі до Дня сім’ї  15.05.

14.00-14.30
4. Продовження роботи над інвентаризацією підручників 2020
14.30-16.00
42.
Медіатека 13.05.
2020

1.Підготовка до інвентаризації фонду підручників 2 класів

8.00-12.00
2.Самоосвітня робота в мережі Інтернет.
12.00-13.00
3.Підготовка квесту «Сторінками казок».
13.00-16.00
43.
бібліотека

14.05.2020
1. Робота з інформацією на Освітньому порталі ПедПреса. Розробка рекомендацій для вчителів.
8.00–10.00
2. Продовження роботи над бібліотечним  проектом «Я люблю
читати».
10.00-14.00
 3.Продовження роботи над аналізом роботи шкільної бібліотеки за рік.
14.00-16.00
44.
Медіатека 15.05.
2020

1..Продовжити роботу над програмою розвитку бібліотеки.

08.00 -12.00 
2.До 18 травня – Дня музеїв.
Для вчителів та учнів гімназії віртуальна екскурсія по Музеям світу. Блог бібліотеки «Зоряник» https://zorjanik.blogspot.com/
12:00 – 14:00
3.До Дня пам’яті жертв політичних репресій публікація на блозі.
14.00-16.00

45.




Медіатека 18.05.
2020

1.Планування роботи медіатеки/ бібліотеки на наступний навчальний рік.
8.00-12.00
2.Підготовка та розміщення матеріалів до Дня вишиванки 21 травня на блозі бібліотеки.
12.00-14.00
3.Складання графіку здачі підручників.
14.00-16.00
46.
бібліотека
19.05.2020
1. Підготовка та розміщення матеріалів до Дня слов’янської писемності  і культури 24 травня на блозі бібліотеки.
8.00-12.00
2.Рекомендаційний список літератури для читання 8-9 класів
12.00-14.00
3.Складання графіку здачі підручників.

14.00-16.00
47.
Медіатека 20.05.
2020

1.Самоосвіта в мережі Інтернет.
8.00-12.00
2.Рекомендаційний список літератури для читання 3-4 класів
12.00-14.00
3.Продовження роботи над аналізом роботи шкільної бібліотеки за рік.
14.00-16.00
48.
бібліотека
21.05.2020
1.Планування роботи медіатеки/ бібліотеки на наступний навчальний рік.
8.00-12.00
2. Бібліотечний урок до Дня слов’янської писемності «Писемність та книжкова справа на Русі» 7-і кл.
12.00-14.00
3. Аналіз читацьких формулярів 8-11 кл.

14.00-16.00
49.
Медіатека 22.05.
2020

1.Складання графіку здачі підручників.
8.00-12.00
2.Рекомендаційний список літератури для читання 5-7 класів
12.00-14.00
3.Аналіз читацьких формулярів 3-4 кл.
14.00-16.00
50.
Медіатека 25.05.
2020

1.Рекомендаційний список літератури для читання 2-х класів

8.00-12.00
2.Аналіз читацьких формулярів 1-2 кл.

12.00-14.00
3.Продовження роботи над аналізом роботи шкільної бібліотеки за рік.
14.00-16.00
51.
бібліотека
26.05.2020
1.Аналіз читацьких формулярів 5-7 кл.

8.00-12.00
2. Онлайн - конкурс «Створюємо бібліотеку майбутнього»  початкові класи.
12.00-14.00

3.Продовження роботи над аналізом роботи шкільної бібліотеки за рік.
14.00-16.00
52.
Медіатека 27.05.
2020

1.Планування роботи медіатеки/ бібліотеки на наступний навчальний рік.
8.00-12.00
2.  . Читаємо разом «Билиці діда Гриця» Грицька Бойка 4-ті кл.
Блог бібліотеки «Зоряник» https://zorjanik.blogspot.com/
12.00-14.00
3. Виставка-порада «Як правильно ремонтувати підручник»
14.00-16.00
53.
бібліотека
28.05.2020
1.Презентація серії книг В. Нестайка.
8.00-12.00
2.Рекомендаційний список літератури для читання 10-11 класів.
12.00-14.00
3.Планування роботи медіатеки/ бібліотеки на наступний навчальний рік.
14.00-16.00
54.
Медіатека 29.05.
2020

1.Облік підручників та розподіл на наступний навчальний рік. Забезпеченість учнів та надлишки.
8.00-12.00
2. Виставка – презентація нових надходжень до бібліотеки
12.00-14.00
3..Планування роботи медіатеки/ бібліотеки на наступний навчальний рік.
14.00-16.00