середа, 26 грудня 2018 р.

Різдвяні традиції різних країн світу




   Різдво Христове – одне з найвеличніших свят, яке відзначається усіма християнськими церквами світу. Однак, протягом багатьох століть у різних куточках планети формувалися свої різдвяні традиції та звичаї. Ми розповімо Вам про особливості святкування, традиції та атмосферу Різдва у різних країнах світу.

У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
У Великобританії на Різдво всі вікна сільських будинків освітлені свічками, і тому ніч перед Різдвом серед місцевих жителів називається Ніч свічок. Ще з середньовічних часів британці зберегли обряд перевдягання, щоб показати більш живі враження про біблійні історії. Дуже гарна традиція існує в Ірландії : увечері напередодні Різдва двері усіх будинків відкриваються, і кожен, хто зайде в них, стає бажаним гостем. Його обов'язково посадять на почесне місце, запропонують склянку доброго вина і скажуть: «За мир у цьому домі і в усьому світі!».

У ГРЕЦІЇ

У Греції віруючі дотримуються різдвяного посту, а в ніч перед Різдвом діти ходять від будинку до будинку і співають колядки та гімни про народження Спасителя. Однак, поряд з релігійними традиціями в Греції існують і давні язичницькі традиції. Зокрема, існують повір'я про злих та несимпатичних ельфів, які ще 12 днів після настання Різдва творять в будинку безлад. Тому греки залишають для ельфів подарунки і запалюють ладан, оскільки вважається, що його запах відганяє злих духів. Одним із символів Різдва в Греції є дерев'яний хрест, який прикрашають гілочками базиліка і опускають в низьку чашу, наповнену водою. Після обмивання хреста вода стає святою, і тоді цією водою кроплять кути будинку.

У ГРУЗІЇ
 Досить цікавими є різдвяні традиції в Грузії. Там полюбляють тривалі святкування, основною дією якого є хід “Аліло”. Закінчивши святковий молебень, люди виходять з церков, щоб зібрати пожертви для сиріт та безхатченків. Пожертви складаються на вози, які везуть воли, слідом йдуть діти, за ними – духовні особи, городяни, пастухи. Останнім йде караван волхвів, виспівують різдвяні пісні.

У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ

    Різдво – найулюбленіше і значиме свято всіх віруючих американців. Тільки Америка – це країна безлічі національностей і народностей, кожна з яких дотримується власних традицій. Як правило, святкування Різдва починається в Святвечір із Різдвяної служби і переходить в багате застілля. Американці з польським корінням прикрашають будинок пучками сіна, які акуратно кладуть на підлогу або під святкову скатертину на згадку про ясла і хлів, де народився Христос.

У південних штатах Різдво відзначають шумно, голосно, з салютом і феєрверками. Традиція бере початок від ранніх американських поселенців, які так само голосно вітали своїх сусідів зі святами. А ось на Алясці з ліхтариками в руках в різдвяну ніч носять з будинку в будинок прикрашену кольоровим папером і фольгою велику вирізану з картону зірку і співають різдвяні пісні. А в штаті Нью-Мексико вулиці і дахи будинків прикрашають свічками в саморобних свічниках. Таким чином, вогники освітлюють шлях новонародженому Ісусу.


В БРАЗИЛІЇ
   На батьківщині кави день появи Сина Божого відзначається без звичних для нас атрибутів – снігу, саней, сніговика і, звичайно ж, морозу. У цей час тут панує страшенна спека. Бразильці народ дуже віруючий. Про початок свята бразильців сповіщає свята «Меса Півня», оскільки саме ця домашня пташка сповіщає про настання ранку. В Бразилії появу на світ Ісуса відзначають масовими вуличними гуляннями з яскравими запальними танцями і співами. Жителі південноамериканської держави обов’язково збираються всією родиною за столом напередодні свята, яке не обходиться без присутності національного Святого Миколая , якого називають Пай Натал.

В МЕКСИЦІ
   У Мексиці Різдво настільки шановане свято, що вже з середини грудня багато мексиканців припиняють ходити на роботу. Вони готуються до свята, проводять час з сім'єю, відвідують рідних і друзів. 16 грудня починається урочистий хід, який символізує біблійну історію про те, як Марія і Йосип з немовлям Ісусом шукали собі нічліг. Учасники процесії йдуть містом із запаленими ліхтариками і стукають у двері кожного будинку. А на Різдво мексиканці обов'язково б'ють тарілки – на щастя і на знак закінчення старого року.

В ЯПОНІЇ
   В Японії замість Діда Мороза основна фігура свята – бог Хотейошо, у якого очі… на потилиці. Традиційне різдвяне меню японців – рис, боби, гриби і бамбук. І, звичайно, улюблений веселий напій саке. Ще на Різдво японці біля своїх будинків розвішують на високих жердинах пучки соломи і підпалюють їх, щоб відлякати злих духів.

Але як би не відзначали Різдво у всьому світі, всіх об'єднує одне – практично в кожному домі панує спокій, затишок і радість. Люди забувають про всі негаразди і перебувають в атмосфері свята!

субота, 15 грудня 2018 р.

Майстерня Святого Миколая чекає


Шановні користувачі гімназійної Медіатеки!
Майстерня Святого Миколая продовжує свою роботу до самісіньких новорічних канікул! Ласкаво просимо кожного понеділка, середи та п'ятниці на майстер класи по виготовленню масок та новорічних прикрас на ялинку, витинання сніжинок та просто для отримання новорічного настрою. На вас чекає поличка зимових казок, розмальовки літературних героїв та  веселі зимові розваги.

вівторок, 27 листопада 2018 р.

День Острова скарбів

   

         В цьому році роману «Острів скарбів» (1883) Роберта-Луїса Стівенсона виповнилось 135 років. Книзі - ювіляру ми присвятили цілий день. Учні шостих класів із задоволенням переглянули презентацію про автора твору та історію створення відомого пригодницького твору, який вони саме пройшли за шкільною програмою. Подорож у пошуках скарбів сподобалась учням як 6-х класів так і першокласникам нової української школи. Цікаві конкурси - випробування серед команд піратських кораблів, перегляд буктрейлерів по книзі Р.Л.Стівенсона "Острів скарбів", перегляд мультфільмів "Планета скарбів", "Острів скарбів" допомогли учням пригадати про морські пригоди, романтику, піратів та скарби. Кожне випробування оцінювалося піастрами та чорними мітками із літерами. У останньому завданні діти склали слово із монет і знайшли "ключ" від всіх скарбів світу. Ключове слово не могло бути нічим іншим ніж - КНИГА.



Підказки, як в'язати морські вузли, ми шукали в енциклопедіях про піратів.

Разом складали словесні портрети піратів.

Обирали команду та шикувалися за  зростом.

Шикувалися по іменам учасників  за алфавітом .

Змагалися хто швидше підніме якір.

Штурмани  підкорювали повітряні стихії, засобами здування зі столиків уявні кораблі.

Боцмани змагались у піднятті комплекту підручників за 6 клас.

Як справжні моряки вчилися в'язати морські вузли.


Учні 2-В класу.

Переможці 2-В класу.
Дух змагання  підняв всім настрій.

Справжні  космічні пірати.

Майже абсолютні переможці, лише із однією поразкою.

Першокласники  старанно підіймають якорі.

Прокладають курс.

Вболівають за свою команду.

Одним словом, день Острова скарбів пройшов на ура!
    

вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Свято Хеловін у медіатеці

Медіатека гімназії для учнів початкової школи 
30 жовтня провела знайомство із західно - європейським святом Хеловін, або як ще його називають Днем Усіх Святих.
Діти дізналися звідки до нас прийшло це свято і чому ми святкуємо його, позмагалися в польотах на мітлах,
ловили та кусали яблука, 
як вампіри,
перевдягалися у одяг Баби Яги, 
мотали мумії, 
відгадували загадки про нечисту силу, за що і отримували цукерки.
 У конкурсі костюмів відзначили найкращих. 
Свято закінчилося танцювальною програмою та переглядом мультфільмів "Машині страшилки" та "Каспер". 

Закріпили знання про Хеловін за допомогою вікторини. Свято дітям дуже сподобалось.