пʼятниця, 22 січня 2016 р.

29 січня - День пам'яті Крут.


Леонід Перфецький. Бій під Крутами.

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.[4]
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.[4]
Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».
Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

22 січня - День Соборності України


 
 Співаєм славу тій події
22 січня – величний день в історії України. 1919 року на Софіївській площі у Києві був проголошений Акт воззєднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. 
Так сталося, що протягом багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi та єдиної територiї. Українськi землi були під гнітом багатьох держав: Росiї, Литви, Угорщини, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi.
У березнi 1917 року у Надднiпрянськiй Українi розпочалася нацiональна революцiя. Було обрано Центральну Раду, першого Президента М.Грушевського, проголошено створення Української Народної Республiки (УНР), а IV-м Унiверсалом вiд 22 сiчня 1918 р. було проголошено незалежнiсть України. Подiбнi процеси вiдбувалися i в Галичинi. 9 листопада 1818 р. було проголошено назву держави ЗУНР i створено перший уряд — державний Секретарiат на чолi з Костем Левицьким.
Вже з 1 грудня 1918 р. у Фастовi було пiдписано угоду про обєднання ЗУНР i УНР, а 4 сiчня 1919 р. у Станiславi УНРада схвалила закон про злуку двох українських держав. Здійснилася споконвічна мрія українців про об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. 
Це була велика, урочиста, єдина в своєму роді історична маніфестація братерства українського народу. Вона не лише справила велике враження на всіх учасників, але й почала нову добу в житті народу. Ця заява єдності всього народу назавжди знищила штучно збудований фізичний і духовний кордон між його гілками. З того часу вже стали марними спроби наново поставити той штучний кордон. І в цьому велика заслуга творців Акту Соборності 22 січня 1919 року. Таким чином вперше за шістсот років був зроблений серйозний крок до об'єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.
На жаль, у тих складних внутрішньо- та зовнішньополітичних умовах так і не вдалося завершити об'єднання порізнених частин України. Вже через кілька місяців після проголошення об'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, Буковину - румуни, а Закарпаття - Чехословаччина. Велику шкоду соборності завдав і внутрішній стан українства: розкол на непримиренні політичні табори, міжпартійна і внутрішньопартійна боротьба, громадянська війна на Наддніпрянщині та ін. Так, в 1919-му Україна не змогла відстояти свою незалежність.
Однак, незважаючи на невдале завершення об'єднання двох республік, значення Акта надзвичайно важливе, оскільки він наочно показав безперспективність спроб роз'єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них інтересам. Він став етапом становлення і розвитку української державності. Перший Президент Української Народної Республіки Михайло Грушевський зазначав: "Які б тяжкі проби не судила переходити Україні й українському народові історична доля, які пертурбації не лежали б ще перед ними, великі часи Української Центральної Ради і її акти зостануться великою епохою їх розвою, твердою підставою національного будівництва".
Майже 100 років тому Акт Злуки мав величезне політичне та історичне значення, вперше обєднавши Україну і фактично проголосивши національну державність. Потім довго цей день був викреслений з історії і майже забувся. Утворення незалежної Української держави в 1991 році знаменувало початок якісно нового етапу в утвердженні суверенітету і соборності українських земель. Винятково важливим політико-правовим чинником на цьому шляху стали результати загальноукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, в ході якого за підтвердження Акта проголошення незалежності України висловилося 90,92 % виборців.
В той же час після проголошення Незалежності це свято набуло державного значення і поступово перетворилось в нудне офіційне дійство з першими особами країни і банальними промовами. Сьогодні, у день чергової річниці Дня Соборності українці знову заявляють про себе, як про націю, яка спроможна боротись за свою свободу і відстоювати свої права. День Соборності знову набуває свого історичного значення! Сподіваємося, що 22 січня 2016 року всі, хто вважає себе українцем, зможуть переступити через свої амбіції, зрозуміти один одного і обєднатись заради України та її європейського майбутнього, як це зробили наші прадіди в далекому 1919 році. 
Сьогодні, в умовах складних процесів нашого державотворення, коли після затяжної і гострої суспільно-політичної кризи зовнішній агресор вчергове віроломно зазіхає на соборність України, залишаються актуальними заповіти Тараса Шевченка:

вівторок, 19 січня 2016 р.

Зі святом Водохрещем!



Шановні читачі блогу!
Прийміть найщиріші вітання з Хрещенням Господнім! Свято хрещення дано нам для того, щоб ми по-новому поглянули на світ навколо нас, повірили в його чистоту і прийняли в серце його красу.  Зі святом, світлим і чистим Водохрещем!

пʼятниця, 15 січня 2016 р.

2016 рік - рік Вогненної Мавпи

2016 рік - рік Вогненної Мавпи

Дев'ятий знак китайського гороскопу характеризується мінливістю характеру і раптовою зміною настрою, народжених під ним. Попередній рік мавпи був 2004, а наступний після 2016 буде 2028, кожен дванадцятий рік - цикл зміни одного знака.

Характеристика вогненної мавпи

Знак обезьяны 
Темперамент і емоції поєднуються з хитрістю і підступністю. Народжені в рік мавпи будуть йти до поставленої мети будь-якими шляхами. Для цього тварини не існує моралі, немає сталості, зміна настрою мимовільна і може чергуватися сумом, нестримним веселощами або злістю протягом декількох хвилин.
Сміх, сльози, депресія, гнів, меланхолія, все це про неї. Емоції змінюються, але сфера дій залишається постійною. В будь-якому настрої для мавпи поставлена мета понад усе. Вона буде пам'ятати про неї, прагнути до її досягнення, до більшого, ніж має, і наполегливо здійснювати задумане.
Кмітливість і винахідливість, чарівність, загальна любов і магічна привабливість - все це дозволяє мавпі йти по життю легко, не тримаючи в душі зла і ностальгії за минулим. Гнучкий і швидкий розум дають перевагу при обмірковуванні одночасно безлічі рішень і справ. Справляє гарне враження на опонента, легко може наполягти на своєму і схилити співрозмовника на свій бік. Користується перевагою серед інших знаків у протилежної статі і вміло цим маніпулює.

Колір, стихія і інші знаки 2016 року мавпи

Обезьяна
Якого кольору наша мавпочка? Відповідь однозначна - рік буде вогненної мавпи. Точна зміна року Кози на рік Мавпи настає 16 лютого 2016 року. Для кожного року характерні свої колір, стихія, знак зодіаку і місяць. Для Мавпи, покровительки 2016 року, вони наступні:
  • колір - червоний;
  • енергія - інь;
  • місяць - липень;
  • знак зодіаку - Лев;
  • стихія - вогонь.
Стихій, на відміну від тварин, усього п'ять: Дерево, Вогонь, Земля, Метал, Вода. Змінюються вони інакше, наприклад, 2004 рік був роком дерев'яної Мавпи, а 2028 буде роком земляний.

Що чекає нас в рік вогненної Мавпи

ОбезьянаКожна тварина-покровитель впливає на рік, посилюючи одні сфери впливу і послаблюючи інші. Символ 2016 року обіцяє нам багато позитивних емоцій практично у всіх справах.

Професійна діяльність

У роботі в цей рік можна досягти небувалого кар'єрного зростання. Все буде даватися легко, зарплата збільшуватися, керівництво помітить і оцінить.
Крім основного доходу матеріальні успіхи обіцяє і якесь додаткове джерело.

Здоров'я

За здоров'ям потрібно буде стежити пильніше, ніж у минулому році. Є ймовірність ускладнень після перенесених захворювань, збільшиться кількість випадків отримання травми. Тому астрологи рекомендують  зайнятися профілактикою захворювань, почати відвідування фітнес клубу або спортзалу, робити гімнастику, захопитися бігом. Слід пам'ятати - лікуватися набагато дорожче, ніж займатися профілактикою захворювань.

Соціальна сфера

В рік вогненної Мавпи з спілкуванням буде все в порядку. Товариська, з легким характером тварина буде допомагати людям у пошуку нових друзів, вдасться повернути колишню дружбу, налагодити стосунки з далекими родичами. В цьому році можна несподівано закохатися, знайти свою долю.

Шлюби

Шлюби, які відбуваються у рік такого звіра, як Мавпи, приносять багато радості молодятам. Більш міцні, менше розбрату в сім'ї, легкі відносини без ревнощів, хороша народжуваність. Для сімейних пар, що одружилися під знаком цієї тварини, характерні галасливі сварки, що раптово починаються і так само раптово закінчуються бурхливим примиренням. Живуть у шлюбі довго, розлучення відбуваються рідше, ніж в інші роки.

Перспективи

Для тих, хто в цьому році організовує новий проект чи зважиться на втілення давно задуманого, відкриються нові горизонти. Саме час для того, щоб ризикувати і втілювати ідеї в життя. Мавпа - самий надійний покровитель тим, хто хоче щось кардинально змінити у своєму житті. Це може бути початок будівництва нового будинку, переїзд, зміна роботи і багато іншого.

Народжені у рік Мавпи

Діти, народжені в рік Мавпи, відрізняються розумом і кмітливістю. Близько 60% геніїв народжені в роки заступництва цієї тварини. Гострий розум, здатність мислити аналітично, миттєве рішення задач, все це ознаки талановитої людини. Але їм не вистачає посидючості, зайва рухливість заважає займатися в школі. Якщо дитина щось засвоює, то робить це «на льоту», довго вникати йому важко.
Зайва рухливість і допомагає, і заважає. Такі діти потребують дисципліни та постійних розумових навантаженнях. Для них існує тільки перше місце, прагнення до першості виникає з народження.

Гороскоп для народжених у ці роки

Маленькая обезьянкаЛюди, що народилися в роки заступництва цієї тварини, частіше всього стають  впливовими і відомими людьми. Такі генії, як Леонардо да Вінчі, Гай Юлій Цезар, Діккенс, Дюма-син, Джек Лондон, Байрон, Гоген. Багато вчених і політиків, геніїв ілюзіону, режисерів, поетів: Дягілєв, Гаррі Трумен, Фелліні, Омар Шаріф, Гудіні, Ян Флемінг, Мік Джаггер, Різдвяний, Ігор Кіо, Чехів, Елізабет Тейлор, Спіноза, Шопенгауер, а так само Рокфеллер і Папа Іоанн Павло Другий.
Список можна продовжувати, і він буде дуже довгий. Люди різного складу розуму, математичного, аналітичного, творчого, гуманітарії і політики, економісти і генії філософії, ні в один інший рік немає такого «зорепаду» народжених неординарних людей, домагається успіху і визнання.
Популярність приходить до більшості в більш зрілі роки, рідко хто домагається багато в юності. Як правило, юні роки йдуть на пізнання світу, інтенсивне навчання, спорт, захоплення і прагнення знайти себе.
Особливо багато видатних людей, народжених у рік Мавпи, серед бізнесменів і представників творчої інтелігенції.
Прекрасні керівники, які добиваються всього своїм розумом і працездатністю, справжні трудоголіки, але їм все дається легко, завдяки власному розуму і прагнення до досягнення мети.

Вітаємо всіх з Новорічними святами!









Ми знову на блозі

Вибачаємося перед всіма відвідувачами нашого блогу за тривалу відсутність нової інформації. Повірте, ми мали поважні причини: зламався комп'ютер, хворіла бібліотекар та інше.