неділю, 17 липня 2016 р.

18 травня - Міжнародний день музеїв


Крім Василівського музею "Замок Попова" , про який знає кожен учень нашої гімназії,  є в нашому  районі дуже цікавий музей. Це Балківський історико - краєзнавчий музей, який знаходиться на території ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Балківський історико-краєзнавчий музей відкрито у 1970 році,  як сільський історико-краєзнавчий музей. Діяльність музею спрямована на розвиток історичного краєзнавства.
Складається із двох експозиційних залів: історико-краєзнавчий та етнографічний. В основі експозиції – археологічні знахідки з розкопок могильника «Гайманова могила», унікальні підручники XVIII-XIX ст., до експозиції ввійшли цікаві архівні документи та фотодокументи, нагороди, зброя періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, фотографічні матеріали та предмети періоду громадянської війни.

 сайт Балківського історико - краєзнавчого музею


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

 








               

Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних релі­квій. Самовіддана праця музейних працівників вірних слу­жителів часу відзначається високим професіоналізмом, по­движництвом, сприяє примноженню нетлінних духовних над­бань.
18 травня працівники музеїв усього світу відзначають своє професійне свято. Ідею внести до міжнародного календаря День музеїв запропонували 1978 року в Ленінграді, де проходило засідання Міжнародної ради музеїв. Отже, Міжнародний день музеїв з'явився на календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums — Міжнарод­на рада музеїв) було прийнято пропозицію російської органі­зації про заснування цього свята. З того часу 18 травня посідає особливе місце в житті кожного музею в будь-якому куточку планети. І великі, і зовсім маленькі музеї святкують цей день надзвичайно урочисто — влаштовують виставки, концерти, дні відкритих дверей, коли всі бажаючі можуть відвідати музеї без­коштовно, проводять нетрадиційні екскурсії.
В Україні налічується майже 500 музеїв, тоді як у радянські часи їх було тільки 190. Наведена цифра включає в себе як дер­жавні музейні заклади, так і комунальні та приватні. Окрім них, існують ще громадські музеї, яких понад 2 тисячі. За роз­галуженістю музейної мережі і за багатством культурної спад­щини Україна посідає чільне місце в Європі. Наші музеї вигля­дають достойно й у світовому контексті.
Про те, що нас і нашу культуру мало знають у світі, свід­чить скупе представлення у Всесвітньому реєстрі культурної спадщини ЮНЕСКО українських святинь. У 80-х роках туди внесено Софію Київську і Києво-Печерську лавру, щоправда, під одним номером. Нещодавно до престижного переліку по­трапили історичний центр Львова і старий Кам'янець-Подільський. Мабуть, український комітет ЮНЕСКО повинен актив­ніше наполягати на реалізації пропозицій щодо включення наших пам'яток до всесвітньої історичної карти, адже у нас є чим пишатися. Музеї — це справжні культурні скарбниці Укра­їни, що стверджують сучасне, пов'язують нас із минулим. Це подарунок нащадкам, наше послання в майбутнє!
Джерело: Шкода М.Н. Традиції та свята українського народу / М.Н. Шкода. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 384 с.
Музей розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври — будинку монастирської друкарні, що діяла безперервно з початку ХVІІ століття до початку XX століття (понад 300 років).
У Музеї зібрані багаті скарби книжкової культури українського народу. Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів. У двох виставкових залах Музею періодично демонструються художні, книжково-ілюстративні, фотовиставки, а також проводяться заходи, присвячені важливим подіям у культурному житті України і зарубіжжя.
Наукова робота є одним з основних напрямків діяльності Музею. Вона передбачає наукові дослідження, публікації, наукове опрацювання експонатів, участь у наукових конференціях тощо. Проводяться заходи в рамках музейної педагогіки: «Гра у казку», тематичні лекції.

Немає коментарів:

Дописати коментар